Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Guzmania Budowania


Guzmanka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj celt

Bardzo się cieszę, że tu trafiłaś /trafiliście.

 

no witaj koleżanko

czekam na opowieść od działeczce i ....na dalszy rozwój wypadków

 

ja za 2 tyg. sie wprowadzam!!!!

 

Ooo to pięknie. I starsznie zazdroszczę, że macie to wszystko już za sobą. Gratuluje!!!

A co do dalszych opowieści o działeczce, to czekam na weekend, starszny ten tydzień zakręcony miałam. :roll:

A tak poza tym, próbowaliśmy sobie dokładnie przypomnieć jak to z tą działką było i się trochę mieszaliśmy w zeznaniach. Mineło 1,5 roku a my już nie pamiętamy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach witam serdecznie Junona w swoich skromnych progach. Dziękuje za wpisik i obiecuje zajrzeć do Was.

O projekcie i domku napiszę, oj napiszę. Tak, to ten w avatarku. Jego ładniejsza strona - ogrodowa. Bardzo podobają nam się duże okna i marzy mi się piękny ogród. Nie wiem tylko kto będzie miał czas o ten piękny ogród dbać :roll: :roll:

Z tego co zaczęłam czytać o waszej działce to jest ogromna, a u Was kto będzie dbał o ogród :p

Pozdrawiam, papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

 

Nie widać fotek działeczki ;)

 

Polecam http://www.imageshack.us do zdjęć jesli nie macie swojego serwera bo jak wkleicie na jakichś darmowych z limitem hostingu to za kilka miesięcy albo przy licznej oglądalności fotek nie będzie widać jak to ma miejsce w wielu dziennikach. Chętnie pomogę w odpowiednim wstawieniu.

 

Pozdrawiamy!

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Jeszcze człowiek nic nie wybudował a już tyle emocji ale gwarantuje to dopiero początek walki ! Trzymam kciuki ! Ja walczę dalej czasami mam już dość ale tylko czasami .....

 

Ach Wy macie takie tempo, że wszytsko bardziej skompresowane, kupno działki, kredyt, budowa i juz stoi DOM a to wszystko od marca tego roku. Pieknie, wierzyć się nie chce. Pozdrawaimy serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj 78myszo

 

Guzmanko, tył domu faktycznie niczego sobie , ale i okienko z przodu ładniutkie. Bede miała takie samo i taz zaczynam jak tylko sie da...

 

Nas ta ściana okien bardzo zauroczyła. Już marzę o pięknym widoku na ogród, chodź przez dłuższy czas pewnie będzie widok na górki piachu, chwasy i :o pola...

A mówiąc o oknie z przodu masz na myśli to trójkątne? Napisałaś okienko, a one będzie spore, przynajmniej u nas. Ma 3 metry szerokości. Jak robiliśmy wycenę, to w jednym salonie proponowali stale szklenie :o a w drugim też robili jakieś problemy, uważając że okno jest za duże.

Gdzieś mamy zdjęcia domu pasywnego w Smolcu. Tam bardzo podobny dom został wybudowany. I robiliśmy zdjęcia w łazience, właśnie tam jest to wielgaśne prawie trójkątne okno. Jak znajdę to wkleje.

 

78mysz to kiedy zaczynasz budowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
cześc Guzmanko

jak patrzę na Twój avatarek to coś mi się widzi, że sporo chyba wiesz już o oknach..jakie zrobisz na taras?

 

Witaj Piątko

Jak miło mi, że odwiedziłaś nas. :D

 

Jeżeli chodzi o okna, to troszkę się orientowaliśmy. Ale nigdy nie wie się za wiele;)

Chcemy postawić dom energooszczędny, więc okna muszą być "ciepłe".

Od strony ogrodu mamy sporą powierzchnię okien, praktycznie całą ścianę.

Myśleliśmy początkowo o oknach przesywnych. Są ładne, mają tylko jedną przedziałkę. Przymierzaliśmy się do dwóch rodzajów, ale jedne miały bardzo głębokie ramy (nie wiem czy dobrze się wyrażam) i to nas zniechęciło. Drewniane byłyby piekne, ale cena zabócza.

Ach może jeszcze wspomnę, że tylko 1 z 3 okien na tej elewacji będzie otwieralne, pozostałe, to stałe szklenia. Są bardziej stabilne i mniej z nimi kłopotu.

Więc zostaje nam się zdecydować na okno tarasowe-środkowe. I tu mamy takie mozliwości.

* Albo standardowe okno balkonowe, otwierane "do środka" i tu problem bo takie otwierane nie może mieć szerokości większej niz 110 bodajże i szlak trafia moją symetrię :-?

* Albo okno przesuwne, z podziałką na śroku :wink: , ale... takie okno jest droższe i dodatkowo mniej stabilne.

 

To nasze środkowe okna dodatkowo skłasa się jakby z 4okien. I co tu zrobic jak chcemy miec tam rolety? I w przyszłości markizę...

http://77.252.132.194/guzmania/mrowino/projekt/oknotarasowe.jpg

 

Nie chcielibysmy za parę lat musieć wymieniać okien, więc decyzja jest bardzo trudna.

 

Co do pozostałych okien też się zastanawiamy, np. czy w elewacji frontowej dać okna 120x150 czy 150x150?

 

W naszym projekcie mamy sporo okien dachowych. I tu też problem jakie wybrać? W naszym aktualnym mieszkaniu mamy problemy w oknami dachowymi, przez złą wentylacje i złą wnękę okienna, pojawiła nam sie pleśń na oknach. Dlatego poważnie zastanawiamy się czy nie zrobić okien dachowych plastikowych. Są juz takie w sprzedaży.

 

Więc jak sama widzisz, wiecej jest pytań niż odpowiedzi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...